BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Frézovacie a vŕtacie centrum K2 2.0

 

k2 2.0

Frézovacie a vŕtacie centrum K2 2.0 predstavuje jediný stroj typu "all-in-one" (všetko v jednom) s revolučnými systémami DDT Systém a Bar Nesting®, ktoré umožňujú kompletné obrábanie na 5 stranách dielca za 4 minúty vrátane rezania. Jedná sa o automatický vyvrtávacie stroj s priechodným vŕtaním zospodu a automatickým návratom kusu k operátorovi a pracovnou plochou (os Y) až 1250 mm.

K2 2.0 sa líši od ostatných kompaktných CNC na trhu, pretože väčšina operácií nevyžaduje žiadne nastavenie času využitím unikátneho D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém sa skladá z dvoch klieštin, ktoré nepretržite držia materiál na mieste počas rôznych operácií. Toto tiež umožňuje špecializovaný softvér pre optimalizáciu pracovných cyklov - ako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvŕtať vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pre ďalšiu operáciu, čo je hlavná nevýhoda v systémoch Nesting. Stroj je naviac vybavený špeciálnou prísavkou, ktorá umožňuje vyfrézovanie celého kruhu. Ďalším jedinečným systémom je 4stranné frézovacie zariadenie 0-3 mm.

K2 2.0 dokáže formátovať dielce a vytvárať konštrukčné otvory v horizontálnom a vertikálnom smere z jedného pásu aglomerovaného materiálu. Tvarové frézovanie celých vonkajších oblúkov, či vnútorných otvorov napríklad drez kuchynských liniek je bez potreby dorezávaní alebo dokončovania. V štandardnej výbave je osadený 12 vertikálnymi vŕtacími vretenami, 8 horizontálnymi vretenami v osiach X a Y, jednotkou pílového kotúča pre funkciu drážkovanie a samozrejme výkonným 5 kW frézovacím elektrovretená. Ďalej je stroj vybavený novým štvormiestnym zásobníkom nástrojov pre elektrovreteno s automatickou výmenou.
Unikátnosťou je elektrovreteno s výmenou rýchleho nástroja ISO 30, ktorým dokážete vydlabať zámky pre dvere, lamelu systémy a pod. Táto jednotka z tohto stroja činí úplným unikátom a toho najlepšieho profesionála do tých najnáročnejších prevádzok. Je to jediný CNC vŕtací stroj, ktorý takú jednotkou disponuje.
Jednoduché nastavenie a ovládanie stroja je vykonávané prostredníctvom moderného programovacieho softvéru prehľadne zobrazeného na 19 "LCD monitoru sa širokou databázou súborov. K2 2.0 je ideálne riešenie pre malé a stredné firmy s obmedzeným rozpočtom a obmedzenou skladovacou kapacitou, rovnako ako pre veľké spoločnosti, ktoré potrebujú znížiť náklady typické pre veľké CNC stroje. Vďaka malej veľkosti (stroj zaberie iba 5 m2) môžete ušetriť cenný priestor vo vašej spoločnosti a vytvoriť lepšie pracovné podmienky.