Skoč na obsah Skoč na menu


BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Project 375

 

Project-375-New.jpg

Model Project 375 je 5- osové obrábacie centrum s portálovou štruktúrou v perfektnej kombinácií flexibility 5-osovej birotačnej operačnej jednotky s tuhosťou a odolnosťou mostovej štruktúry, ktoré umožňujú využitie tohto stroja pre nábytok, dvere, profilované dvere, rámy a dekoratívne prvky, prvky pre okná a schody.

Prichádza so štandardným vybavením vrátane vysokorýchlostného elektro-vretena a vŕtacej hlavy s nezávislými vretenami a integrovaným pílovým kotúčom pre rýchle ukončenie rôznych typov výroby.

Posuv v osi X
Zaručuje vysokú precíznosť posuvov na X osi. Typ mostovej konštrukcie sa pohybuje pomocou dvoch „ozubnica – pastorok“ systémov. Kaţdý systém je napojený na jeden motor ( portálová os ). Ozubnica so základom a zubami sú vyrobené z tvrdenej a kalenej ocele. Dva pastorky s ozubením sú kalené a integrované do dvoch epicycloidal redukčných prevodoviek s vysokou presnosťou.
Pastorky sú neustále premazávané a aplikujú lubrigačný film na zuby ozubnice pre zaručenie dlhodobej ţivotnosti a presnosti.

Posuv v osi Y
Pohyb v osi Y je vykonávaný pomocou ozubnice a pastorka. Ozubnica so základom a zubami sú vyrobené z tvrdenej a kalenej ocele. Pastorok s ozubením je kalený a integrovaný do epicycloidal redukčnej prevodovky s vysokou presnosťou. Pastorky sú neustále premazávané a aplikujú lubrigačný film na zuby ozubnice pre zaručenie dlhodobej ţivotnosti a presnosti.

Posuv v osi Z
Pohyb v osi Z s vysokou presnosťou na predpätej vodiacej skrutke. Predpätie zaručuje úplnú absenciu vôle pre vysokú presnosť polohovania. NC kontrola akcelerácie spolu s vysokou tuhosťou konštrukcie umoţňujú rýchly zdvih bez vibrácií.

 

CNC obrábacie centrum Project 375/375 L


pracovné pole v osi X/Y

3220-5170/1750 mm

max. hrúbka obrobku

200 mm

max. rýchlosť v osi X,Y,Z

80/80/25 m/min

Počet vertikálnych vretien

13

Počet horizontálnych vretien v osi X,Y

2-2/1-1

Otáčky vretena

1.000/24.000 ot./min

Motor vretena

12 kW