BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Nesting M

 

nesting-m.jpg

Obrábacie centrum s 3 riadenými osami a matrix stolom pre nestingové operácie vyrábané v 6 rozmerových variantoch podľa potreby výroby od 1300 do 2195 mm v osi Y a od 2500 do 7650 mm v osi X.

Mostná konštrukcia (os Y) s vysokou tuhosťou vyrobená zo zváranej rebrovanej ocele. Pohybuje sa v pozdĺžnom smere (X os) pozdĺž základne stroja a nesie hliníkové vozíky (Z os), na ktorých sú namontované operačné jednotky. Zaručuje vysokú tuhosť umiestnenia na „X“ ose, mostová štruktúra sa pohybuje pomocou dvoch systémov „ozubnica-pastorok“. Každý systém je spojený s jedným motorom (Gantry os). Ozubnice so základnými a vyškrabávacími zubami sú vyrobené z tvrdenej a kalenej ocele. Dva pastorky so základnými zubami sú tvrdené a sú súčasťou dvoch epicycloidal redukčných ozubených prevodov s vysokou presnosťou. Dva plstené  pastorky sú pripojené k oceľovým pastorkom  a sú neustále mazané a je použitý mazací film na zuby ozubnice, čo zaručuje  dlhú životnosť a presnosť.

Stroj je vybavený centrálnym systémom mazania ktorý distribuje mazivo do všetkých pohyblivých častí stroja.

Drážkovaný multifunkčný pracovný stôl (rozstup 50 mm) na uchytenie dielcov malých aj veľkých rozmerov pomocou prídavných vákuových prísaviek. Základňa je vyrobená z hrubých ťahaných rúrok a fenolickej plochej dosky čo zaručuje dlhotrvajúcu tuhosť a rovinnosť aj v ťažkých podmienkach. Fenolická doska  je priamo upevnená na základňu, aby sa zabránilo vibráciám. Povrch s perforáciou pre prúdenie vákua a drážky držia dielce pomocou jednoduchých gumových tesnení.

DSCN0177_SPINTORE_ELABORATO.jpg