BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

masterwood_p250_novy.jpg

3-osove CNC Project 250. Je to kompaktné a vysokovýkonné obrábacie centrum určené pre malé a stredné stolárske dielne, alebo na prototypovú výrobu veľkých spoločností. Vyznačuje sa ťažkou monolitickou základňou. Elektricky zváraná rebrovitá štruktúra pre zaistenie tuhosti a dlhodobej presnosti.

Samozrejmosťou je využitie digitálnych technológií a optických káblov spolu s absolútnymi enkódermi pre kontrolu polohovania všetkých osi. Špičkové technológie, vysoká výkonnosť a hlavne vynikajúci pomer cena/kvalita robia z tohto centra žiadaný produkt na trhu.

Do štandardnej výbavy partí vysokovýkonné frézovacie elektrovreteno osadené na "z" vozíku  pneumatickým systémom. Posúvanie je na  lineárnom vedení s 75 mm šírkou a predinštalovaným i lineárnymi ložiskami,  ktoré mu garantujú rovnakú  nosnosť nákladu  4 smermi. Vyššie uvedené riešenie spolu s veľkou vzdialenosťou  osi Z ako aj optimálne umiestnenie vodiacej skrutky  (v strednej polohe) zaručujú vysokú precíznosť vŕtania. Zablokovanie držiaka nástroja je pomocou  podložiek Belleville, Odomknutie je pneumatickým valcom  a 2 senzormi , tým sa zaistí správne upnutie nástroja. Elektrická hriadeľ je vybavená ofukovaním vzduchom - systém čistenia.

Vŕtacia hlava s nezávislými vŕtacími vretenami a integrovaný pílový kotúč. Pracovný stôl môže byť vybavený trámcami bez vedení trubiek vzduchotechniky s možnosťou poškodenia pri manipulácií s prísavkami alebo rampexovým stolom pre nestingové uloženie a opracovanie tabuľového materiálu ako drevo, plast, polykarbonát alebo kompozity.

Hliníkové profily s vnútornými komorami pre odsávací tok s magnetickým posúvačom pracujúcim
s automatickými prísavkami.
Tento systém pracuje  s týmito prednosťami:
- nie je riziko poškodenia hadíc počas obrábania.
- Menší rozostup medzi prísavkami pre lepšie držanie tenkých panelov.
- Možnosť polohovať až do 8 prísaviek na  každý profil.
- Menšie vzdialenosti medzi profilmi s následným znížením na najmenšie  dimenzie panelov ku obrábaniu.
- Jednoduché nastavenie pracovného stola umiestnením prísavky kdekoľvek je potreba bez potreby uväzovania hadíc.
Výhody tohto riešenia je:
- Ak chcete ušetriť čas,
- Lepšie uchytenie obrobku
- Ak chcete nastavenie  pracovného stola urobiť ľahko, vďaka širokej ponuke prísaviek  a pneumatických príchytiek, ktoré sú dostupné

Pozdĺžne nastavenie  hliníkových  profilov na lineárnom vedení a predinštalované  lineárne ložiská pre hladký výsuv. Lineárne ložiská s dvojitým tesnením zabránia vnikaniu prachu do vnútra ložísk.
Uzamknutie hliníkovej podpory  sa vždy aktivuje  na dvoch vedeniach s pružinovým zariadením, pneumatické odomykanie.

 

Project 250
pracovné pole v ose X 3.000 mm
pracovné pole v ose Y 1.165 mm (na osi frézy)
max. výška obrobku 120 mm
max. rýchlosť X/Y/Z 80/80/25 m/min
počet vertikálnych vretien 13
počet horizontálnych vretien 2+2/1+1
príemer pílového kotúča Ø 125 mm
frézovacia jednotka 1000 – 24 000 ot./min