BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

CNC vŕtací a frézovací stroj POINT K2 920

 

 

Ide o jedinečný stroj typu "all-in-one" (všetko v jednom) s revolučnými systémami DDT System a Bar Nesting®, ktoré umožňujú kompletné obrábanie na 5 stranách dielca vrátane rezania. Jedná sa o automatický vyvrtávacie stroj s priechodným vŕtaním zospodu a automatickým návratom kusu k operátorovi a pracovnou plochou (os Y) 920 mm.
K2 920 sa líši od ostatných kompaktných CNC na trhu, pretože väčšina operácií nevyžaduje žiadne nastavenie času využitím unikátneho D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém sa skladá z dvoch klieštin, ktoré nepretržite držia materiál na mieste počas rôznych operácií. Toto tiež umožňuje špecializovaný softvér pre optimalizáciu pracovných cyklov - ako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvŕtať vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pre ďalšiu operáciu, čo je hlavná nevýhoda v systémoch Nesting.

K2 920 dokáže formátovať dielce a vytvárať konštrukčné otvory v horizontálnom a vertikálnom smere z jedného pásu aglomerovaného materiálu. V štandardnej výbave je osadený 9 vertikálnymi vŕtacími vretenami, 8 horizontálnymi vretenami v osiach X a Y, jednotkou pílového kotúča ø 100 mm pre funkciu drážkovanie a samozrejme výkonným 3,3 kW frézovacím elektrovretená.
K2 920 je ideálne riešenie pre malé a stredné firmy s obmedzeným rozpočtom a obmedzenou skladovacou kapacitou, rovnako ako pre veľké spoločnosti, ktoré potrebujú znížiť náklady typické pre veľké CNC stroje. Vďaka malej veľkosti môžete ušetriť cenný priestor vo vašej spoločnosti a vytvoriť lepšie pracovné podmienky.

Vŕtacia hlava:

Počet nezávislých vertikálnych vretien : n° 9

Počet horizontálnych vretien na ose X :  n° (2+2)

Počet horizontálnych vretien na ose Y :  n° (2+2)

N°1 pilová jednotka (priemer 100 mm)

N°1 Elektrovreteno 3,3 kw (24000 ot/min)

Technické parametre:

Max. rozmer dielca: X bez limitu, Y 920 mm, Z 50 mm

Min.  rozmer dielca: X 270/400 *, Y 185 (70 op), Z 4 mm (* 270mm s limitom)

Max hmotnosť dielca: 80 Kg – Rotačná rýchlosť vretien : 3500 ot/min – Posuvná rýchlosť dielca : 25 m/min

Tlak vzduchu : 7 bar – Maximálna spotreba vzduchu: 60 nlt/min – Priemer odsávacieho hrdla  2 x priemer 100mm + 1 x priemer 50 mm

Max vertikálna hĺbka vŕtania : 45 mm - Max vertikálny priemer nástroja 35 mm - Max horizontálny priemer nástroja 12 mm

Výkon motora : 1,7 kw – Odsávacia rýchlosť vzduchu 30 mt/sec

CE štandardy

VIDEO