BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

CNC vŕtacie a frézovacie stroj Point K2 2.0

 

 

 

Frézovacie a vŕtacie centrum Point K2 2.0 predstavuje jediný stroj typu "all-in-one" (všetko v jednom) s revolučnými systémami DDT Systém a Bar Nesting®, ktoré umožňujú kompletné obrábanie na 5 stranách dielca za 4 minúty vrátane rezania. Jedná sa o automatický vyvrtávacie stroj s priechodným vŕtaním zospodu a automatickým návratom kusu k operátorovi a pracovnou plochou (os Y) až 1250 mm.

K2 2.0 sa líši od ostatných kompaktných CNC na trhu, pretože väčšina operácií nevyžaduje žiadne nastavenie času využitím unikátneho D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém sa skladá z dvoch klieštin, ktoré nepretržite držia materiál na mieste počas rôznych operácií. Toto tiež umožňuje špecializovaný softvér pre optimalizáciu pracovných cyklov - ako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvŕtať vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pre ďalšiu operáciu, čo je hlavná nevýhoda v systémoch Nesting. Stroj je naviac vybavený špeciálnou prísavkou, ktorá umožňuje vyfrézovanie celého kruhu. Ďalším jedinečným systémom je 4stranné frézovacie zariadenie 0-3 mm.

K2 2.0 dokáže formátovať dielce a vytvárať konštrukčné otvory v horizontálnom a vertikálnom smere z jedného pásu aglomerovaného materiálu. Tvarové frézovanie celých vonkajších oblúkov, či vnútorných otvorov napríklad drez kuchynských liniek je bez potreby dorezávaní alebo dokončovania. V štandardnej výbave je osadený 12 vertikálnymi vŕtacími vretenami, 8 horizontálnymi vretenami v osiach X a Y, jednotkou pílového kotúča pre funkciu drážkovanie a samozrejme výkonným 5 kW frézovacím elektrovretená. Ďalej je stroj vybavený novým štvormiestnym zásobníkom nástrojov pre elektrovreteno s automatickou výmenou.
Unikátnosťou je elektrovreteno s výmenou rýchleho nástroja ISO 30, ktorým dokážete vydlabať zámky pre dvere, lamelu systémy a pod. Táto jednotka z tohto stroja činí úplným unikátom a toho najlepšieho profesionála do tých najnáročnejších prevádzok. Je to jediný CNC vŕtací stroj, ktorý takú jednotkou disponuje.
Jednoduché nastavenie a ovládanie stroja je vykonávané prostredníctvom moderného programovacieho softvéru prehľadne zobrazeného na 19 "LCD monitoru sa širokou databázou súborov. K2 2.0 je ideálne riešenie pre malé a stredné firmy s obmedzeným rozpočtom a obmedzenou skladovacou kapacitou, rovnako ako pre veľké spoločnosti, ktoré potrebujú znížiť náklady typické pre veľké CNC stroje. Vďaka malej veľkosti (stroj zaberie iba 5 m2) môžete ušetriť cenný priestor vo vašej spoločnosti a vytvoriť lepšie pracovné podmienky.
Vŕtacia hlava:

Počet nezávislých vertikálnych vretien : n°12

Počet horizontálnych vretien na ose X :  n°(2+2)

Počet horizontálnych vretien na ose Y :  n°(2+2), (na oboch dlhých stranách dielca)

N°1 pilová jednotka (priemer 100mm)

N°1 Elektrovreteno 5 kw  s ISO30 (ot/min12000-24000)

 

Technické parametre:

Max. rozmer dielca: X bez limitu, Y 1250 mm, Z 50mm

Min.  rozmer dielca: X 270/400 *, Y 185 (70 op), Z 4 mm (* 270mm s limitom)

Max hmotnosť dielca: 80 Kg – Rotačná rýchlosť vretien : 3500 ot/min – Posuvná rýchlosť dielca : 25m/min

Tlak vzduchu : 7 bar – Maximálna spotreba vzduchu: 700 nlt/min – Priemer odsávacieho hrdla  2x priemer.100mm + 1x priemer.50 mm

Max vertikálna hĺbka vŕtania : 45 mm - Max vertikálny priemer nástroja 35mm - Max horizontálny priemer nástroja 12mm

Výkon motora : 1,7 kw – Odsávacia rýchlosť vzduchu 30 mt/sec

CE štandardy

VIDEO