BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Project 351

 

masterowood_P_351.jpg

Project 351 je CNC obrábacie centrum, ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovanie panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien, schodov a elementov pre nábytkársky priemysel.

Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania. Mostová konštrukcia (os Y) s vysokou tuhosťou vyrobená  zváraním  hladkej ocele, pohyb pozdĺž základne  stroja na kvalitných Rexroth lineárnych vedeniach (os X) , hliníkový vozík (os Z), na ktorom sú namontované prevádzkové jednotky. Brushless motory s absolútnymi enkódermi s pohybom na ozubnici s pastorkom na lineárnych vedeniach poskytujú vysokú rýchlosť, akceleráciu a výkonnosť. Stroj vo svojej výbave môže obsahovať aj systém rýchleho automatického nastavovania ideálnej pozície pracovného stola motorizáciou bez priameho zásahu obsluhy.

Pre zákazníkov s veľkou variabilitou pracovných operácií a využívania rôznych typov nástrojov v jednom pracovnom cykle stroj môže obsahovať ďalšie zásobníky, či statický na osi Y s 4 pozíciami, alebo rotačné pohybujúce sa po osi X s kapacitou 2 x po 16 pozícií a zároveň pre pílový kotúč s priemerom 350 mm na osi X. Vďaka mostovej konštrukcii stroj využíva na posuv operačnej jednotky v osi X 2 brushless motory cez ozubnice a pastorky a opracovávať dielec až do dĺžky 5170 mm a hrúbky 200 mm podľa zvolenej dĺžkovej varianty modelu. Obsluha vie vďaka nezávislým pracovným plochám v ose X a Y nakladať dielce striedavo na jednu, či druhú stranu a tým ešte viac zvyšovať pracovný výkon stroja. Súčasťou stroja je aj riadiaci počítač obsahujúci ovládací softvér v slovenskom jazyku, ktorý požaduje minimálne nároky na kvalifikovanosť obsluhy s možnosťou importovania ISO a DXF súborov priamo do stroja, databázou uložených pracovných operácií a mnoho iných pracovných funkcií uľahčujúcich obsluhu stroja.

Project 351,  3/4 osové CNC
pracovné pole v ose X 3.220 - 5.170 mm
pracovné pole v ose Y 1.320 mm
max. výška obrobku 200 mm
max. rýchlosť X/Y/Z 80/80/25 m/min
výkon elektro-vretena 12 kW
počet vertikálnych vretien 13
počet horizontálnych vretien v X
4
počet horizontálnych vretien v Y 2
príemer pílového kotúča Ø 125 mm
frézovacia jednotka

1000 – 24 000 ot./min

 

 

Poznámka: video je model P 350, z ktorého vzišiel model P 351