BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Closer 2500

 

Korpusový lis jednoducho umiestniteľný do každej výrobnej linky s automatickým nastavovaním výšky a dĺžky pomocou fotoelektrických článkov a enkóderov s časovačom doby jednotlivých cyklov.

DSCF3420.jpg

Samonastavovací elektromechanický korpusový lis model „CLOSER 2500“ so zahrnutým montážnym stolom s meničom na valci.

CLOSER je zariadenie určené na montáž normálnych a presahujúcich vrchov nábytku. Dokáže zostaviť nábytok rôznych veľkostí až do maxima 2500 mm, 650 mm na základni a 1200 mm na výšku. Nie je nutné nastaviť meranie nábytku, zariadenie vykonáva meranie automaticky prostredníctvom fotobuniek a optických lúčov. Na výstupe z lisu sa nachádza elektrická skrinka, ktorá umožňuje aby bol stroj pripojený ku zvyšku montážnej linky.

Stroj sa skladá z pevnej zváranej konštrukcie, dva prítlačné trámce (horizontálne a vertikálne) ktoré sa pohybujú pozdĺž vodítok pre zabezpečenie perfektnej pravouhlosti nábytku. Pracovný povrch ktorý podporuje dopravníkový pás a všetky relatívne ochranné zariadenia. Prítlačné trámce sa pohybujú pomocou motora s prevodovkou riadeného inverterom z PLC, čo umožňuje dvojitú reguláciu ako času tak aj sily prítlaku.

 

Zariadenie obsahuje ovládací panel s dotykovou obrazovkou na reguláciu lisovacieho času, vertikálneho a horizontálneho tlaku, počítadlo produkcie nábytku, hlásenie prípadného nebezpečenstva.

Bezpečnosť je zaistená ochranným pletivom na zadnej strane a bezpečnostnými zariadeniami na prednej strane.

 

Stroj môže pracovať na 4 rozdielnymi možnosťami :

MANUAL

AUTOMATIC

AUTOMATICKÉ presahujúce vrchy

PRESUN

Maximálna výška lisovania 1200 mm
Minimálna výška lisovania 240 mm
Maximálna dĺžka lisovania 2500 mm
Minimálna dĺžka lisovania 240 mm
Maximálna šírka lisovania 670 mm
Výška pracovného stola 500 – 700 mm
Vertikálny a horizontálny tlak 0 – 1200 kg
Rýchlosť dopravníka (menič) 19 – 36 m/min
Dĺžka vstupnej montážnej strany

2500 mm

Napätie 400V / 50Hz
Inštalovaný výkon 4 kW
Váha

1700 kg