BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Nesting M5

 

nesting-m.jpg

Obrábacie centrum s 5 riadenými osami a matrix stolom pre nestingové operácie.

Stroj je zhotovený z mostovej konštrukcie (os Y) s vysokou tuhosťou vyrobenou zo zváranej rebrovanej ocele. Pohybuje sa v pozdĺžnom smere (X os) pozdĺž základne stroja a nesie hliníkové vozíky (Z os), na ktorých sú namontované operačné jednotky. Mostová konštrukcia využíva dvojmotorový systém posuvu operačnej jednotky na osi X cez ozubnicu a pastorok, ktorý zaručuje vysokú tuhosť a presnoť polohovania. Stroj je vybavený centrálnym systémom mazania ktorý distribuje mazivo do všetkých pohyblivých častí stroja.

Motorizácia osí je riešená prostredníctvom  brushles motorov, ktoré umožňujú rýchlosť a zrýchlenie, ktoré nemôžu byť dosiahnuté s tradičnou CC motorizáciou. Nevyžaduje žiadnu údržbu, vybavená digitálnou technológiou, čo poskytuje vyššiu presnosť a lepšie dokončovacie operácie.

Elektrovreteno 16 kW chladené kvapalinou.

-      uchytenie kužeľom HSK-F63

-      max. rýchlosť otáčania 24.000 ot./min.

-      „C“ osa otáčanie +/- 360ˆ

-      „A“ osa otáčanie +/- 108ˆ

-      jednotka chladenia kvapalinou

-      inverter „statický frekvenčný menič“

-      rýchlosť otáčania nástrojov riadená NC

-      automatické riadenie funkcie vypnutia nástroja

-      ochrana proti preťaženiu a el.skratu

-      diagnostika problémov zobrazená na display

Drážkovaný multifunkčný pracovný stôl (rozstup 50 mm) na uchytenie dielcov malých aj veľkých rozmerov pomocou prídavných vákuových prísaviek. Základňa je vyrobená z hrubých ťahaných rúrok a fenolickej plochej dosky čo zaručuje dlhotrvajúcu tuhosť a rovinnosť aj v ťažkých podmienkach. Fenolická doska  je priamo upevnená na základňu, aby sa zabránilo vibráciám. Povrch s perforáciou pre prúdenie vákua a drážky držia dielce pomocou jednoduchých gumových tesnení.

Automatické rozdelenie pracovného stola podľa rozmerov obrábaného dielca. Číslicové riadenie je zamerané výhradne na vákuum v zóne stola potrebného na upnutie dielca. Táto automatizácia umožňuje lepšie upnutie dielca.

Softvér PLUGIN MODULE pre komplexné vŕtacie operácie  pri vysokej rýchlosti HSC (vysokorýchlostné riadenie)

Umožňuje plynulé a súvislé  frézovanie, zlepšuje konečný výsledok a hladké umiestnenie osi na komplexné geometrické tvary generované pokročilým komerčným CAD/CAM softvérom.

 

Nesting M5
pracovné pole v ose X 2500 - 4200 mm
pracovné pole v ose Y 1300 - 2195 mm
max. hrúbka obrobku 400 mm
max. rýchlosť X-Y-Z 80 - 80 - 25 m/min

počet vretien vŕtacej hlavy

19
kotúčová píla ø 125 mm
frézovacia jednotka 1.000 - 24.000 ot./min.
výkon elektrovretena 12 kW HSK 36F
maximálny priemer nástroja     
350 mm