BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Project 565

 

masterowood_P_565.jpg

TOP celej 5-osej výrobnej rady.

Project 565 je 5 osé CNC obrábacie centrum pre zákazníkov vyžadujúcich najvyššie kvalitatívne štandardy vo všetkých druhov panelov a pri pracovaní masívneho dreva. V ponuke je vo 2 dĺžkových verziách s pracovnou oblasťou až do 5400 mm a maximálnou konfigurateľnosťou nástrojových zásobníkov pre najvyššiu výkonnosť pri každom druhe opracovania. CNC je určené na výrobu nábytku, okenných rámov, okien, dverí a schodov.

Má dve nezávislé Z osi pre kompaktnú a pevnú štruktúru stroja, ktoré môžu byť konfigurované s 5 osou operačnou jednotkou a vŕtacou hlavou (19 alebo 32 vretenouvou podľa výberu zákazníka), alebo 3/4 osou jednotkou. Prípadne môže byť vybavený dvomi frézovacími elektorvretenami s možnosťou osadenia vŕtacej hlavy medzi nimi.

Variabilitu produkcie tohto stroja deklarujú aj možnosti osadených zásobníkov v podobe 10/16 miestneho rotačného zásobníka pri frézovacej hlave a 42 miestneho reťazového zásobníka nástrojov osadeného na strane vozíka.

Trubkovitý typ pracovného stola, High Technology systém z hliníkových profilov „ tzv. Traverz „ a podporov prísavkami alebo vzduchovými príchytkami.
Hliníkové profily s vnútornými komorami pre odsávací tok s magnetickým posúvačom pracujúcim s automatickými prísavkami.
Tento systém pracuje  s týmito prednosťami:
- nie je riziko poškodenia potrubí počas obrábania.
- Menší rozostup medzi prísavkami pre lepšie držanie tenkých panelov.
- Možnosť polohovať až do 8 prísaviek na  každý profil.
- Menšie vzdialenosti medzi profilmi s následným znížením na najmenšie  dimenzie panelov ku obrábaniu.
- Jednoduché nastavenie pracovného stola umiestnením prísavky kdekoľvek je potreba bez potrebz uväzovania trubky
Výhody tohto riešenia je:
- Ak chcete ušetriť čas,
- Lepšie uchytenie obrobku
- Ak chcete nastavenie  pracovného stola urobiť ľahko, vďaka širokej ponuke prísavkiek  a pneumatických príchytiek, ktoré su dostupné

Dĺžka široko nastaviteľná pre hliníkové profily s lineárnym okrajom a predinštalované  lineárne ložiská pre hladký výtlak. Lineárne ložiská s dvojitým tesnením zabránia vnikaniu prachu do vnútra ložísk.
Zamykanie hliníka podporované  vždy aktívne na dvoch okrajoch s pružinovým zariadením, pneumatické odomykanie.

Stroj je dodávaný s kartou Ethernet požadovaný pre pripojenie k Internetu pre TELEASSISTANCE ON LINE. Telematické pripojenie Masterwood LINE HOT umožňuje, aby diaľkové intervencie mali okamžité riešenia. Takto sa riešia prípadné programovacie problémy týkajúce sa systémov operatívnych a hardvérových konfigurácií, počítačové programy a ich updatovanie, čím sa  znižujú náklady produkcie zastavením stroja.

MASTERWORK je grafický programovací systém, ktorý umožňuje zabrániť, aby  ISO programovanie nebolo komplikované, ale jednoduché, rýchle a s intuitívnym  grafickým  zobrazením. To preto, že majstrovské dielo nie je grafický kompilátor značke (ISO), ale je to skutočné programovanie pre životné prostredie orientované na obrobku. Je to nástroj pre všetkých užívateľov, ale špeciálne pre zasvätenie toho, kto nemá žiadne skúsenosti s programovaním.

DXF import súborov: Je možné si upraviť výkresy v DXF formáte obsahujúce technologické informácie. Očividne  importom DXF súborov, MASTERWORK je otvorený pre všetky programy na trhu. Ďalej táto funkcia umožňuje programovanie stroja priamo z aplikácie AutoCAD bez ďalšej operácie.

 

Project 565
pracovné pole v ose X 3600 - 5400 mm
pracovné pole v ose Y 1500 - 1700 mm
max. hrúbka obrobku 300 - 350 mm
max. rýchlosť X-Y-Z 80 - 80 - 25 m/min

počet vretien vŕtacej hlavy

32
kotúčová píla ø 125 mm
frézovacia jednotka 1.000 - 24.000 ot./min.
výkon elektrovretena 16 kW HSK 36F
maximálny priemer nástroja 350 mm

 

VIDEO