Skoč na obsah Skoč na menu


BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Nesting K

 

nestingk.jpg

Nestingové CNC centrum vybavené drážkovaným pracovným stolom pre nestingové operácie s vysokou produktivitou.

Využíva Matrix stôl pre blokovanie a odblokovanie panelov rôznych tvarov. Vyznačuje sa vysokou flexibilitou vďaka maximálnej možnosti konfigurácie stroja podľa špecifických potrieb jednotlivých výrobných firiem. Tak isto si zákazník môže vybrať z štyroch modelových variantov podľa požadovaných pracovných rozmerov stroja od rozmeru v osi Y 1250 do 2100 mm a X os od 2500 do 3800 mm.

Mostová konštrukcia pre pohyb operačnej jednotky zaručuje dokonalú precíznosť polohovania so zachovaním 100% pravouhlosti.

Celý pracovný stôl pracuje v 4 nezávislých pracovných zónach pre zvýšenie jeho produktivity prípadným kyvadlovým nakladaním opracovaných dielcov, alebo opracovanie veľkého formátu súčasne na všetkých pracovných poliach. Uchytenie a uvoľnenie panela je vykonávané cez kontrolný pedál a môže byť aj v kombinácií s automatickým nakladacím a vykladacím dopravníkovým zariadením, ktorý súčastne čistí pracovný stôl od prachu a iných nečistôt prostredníctvom výkonného odsávacieho zariadenia a tak automatický pripraví stroj na naloženie ďalšieho panela na opracovanie.

Stroj môže byť vybavený 10 miestnym statickým zásobníkom nástrojom ISO 30 pre automatickú výmenu v elektrovretene. Taktiež si zákazníci môžu vybrať vŕtaciu hlavu pre vertikálne vŕtacie operácie s nezávislými vretenami, alebo automatické zariadenie pre meranie dĺžky nástroja.

Samozrejmosťou je aj softvérové vybavenie stroja balíkom s automatickou optimalizáciou uloženia komponentov, ktoré majú byť vyrobené z jedného panela.

DSCN0177_SPINTORE_ELABORATO.jpg