Skoč na obsah Skoč na menu


BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Project 265

 

5-osové obrábacie centrum určené na výrobu nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel.

Project 265 je z celej produktovej ponuky spoločnosti Masterwood najpredávanejší model vôbec. Je to kompaktné 5-osové obrábacie centrum s vysokým výkonom určené do priemyselných prevádzok, ale aj remeselníckych dielní malých a stredne veľkých spoločností kde je potreba veľkej flexibility a výkonu. Tiež je vhodné do vývojových laboratórií prototypov veľkých priemyselných odvetví. Medzi silné stránky tohto centra patrí využívanie digitálnych pripojení a optických vlákien s absolútnymi enkódermi na kontrolu polohovania všetkých osí. Výkonnosť tohto stroja spolu s jeho inovatívnymi technológiami a vynikajúcim pomerom cena - výkon z neho robí extrémnu konkurenciu na celosvetovom trhu.

Vŕtacia hlava pre vertikálne a horizontálne vŕtacie operácie s nezávislými vretenami. Hliníková konštrukcia vyrábania vysokoprecíznymi CNC obrábacími centrami. Všetky vretená sa točia súčasne v smere alebo v proti smeru hodinových ručičiek. Nezávislé vysunutie každého vretena prostredníctvom pneumatického cylindra pre jednoduché, alebo viacnásobné vŕtanie.

Project 265 je vybavený 12 kW kvapalinou chladenou 5 osovou birotačnou operačnou jednotkou. Vysoká tuhosť konštrukcie hlavy pre použitie elektrovretena vo všetkých smeroch pre maximálne využitie jeho výkonu tiež bežne vykonávanými pomocou agregátov.Rotačná rýchlosť nástrojov je ovládaná pomocou NC.

V základnom vybavení má 16 miestny karuselový zásobník nástrojov s automatickou výmenou, nainštalovaný na strane vozíka pre nástroje s uchytením HSK F63.

Softvérové vybavenie :

Masterwork je grafický programovací systém umožňuje vyhnúť sa ISO programovaniu vďaka jednoduchému, rýchlemu a intuitívnemu grafickému rozhraniu. Pretože Masterwork nie je grafický prekladací softvér línií (ISO), ale je to reálne programovacie prostredie orientované na obrobok.

Ide o nástroj pre všetkých užívateľov, ale špeciálne určené pre tých ktorí majú minimálne skúsenosti s programovaním.

Masterwork spĺňa štandardy Windows a zaručuje okamžité a jednoduché porozumenie všetkým príkazom.

265project.jpg

Project 265
pracovné pole v ose X 3.220 mm
pracovné pole v ose Y 2.000 mm
max. výška obrobku 200 mm
max. rýchlosť X/Y/Z 65/65/25 m/min
výkon elektro-vretena 12 kW
počet vertikálnych vretien 13
počet horizontálnych vretien v X
4
počet horizontálnych vretien v Y 2
príemer pílového kotúča Ø 125 mm

frézovacia jednotka

1000 – 24 000 ot./min