BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Nárezové centrum KR 32/43

 

Nárezové centrum KR s označením 32 a 43 podľa dĺžky reznej línie (3200 mm / 4300 mm) sa vyznačuje vysokou výkonnosťou a spoľahlivosťou. Nikdy v minulosti nebola v tejto rade strojov použitá technológia zahŕňajúce lineárne vedenia a riadené osi. Cieľom týchto inovatívnych technických riešení je dosiahnutie vysokého výkonu a zároveň maximálnu presnosť, a to bez ohľadu na osobitnú vlastnosti nového KR 32/43, ako je ergonómia, malé rozmery stroja a veľká jednoduchosť použitia. Základňa celého stroja sa skladá z dvoch elementov a to z hlavnej a sekundárnej základne, ktoré sú medzi sebou prepojené. Táto mostová konštrukcia je schopná vytvárať protipůsobící silu proti silám vytváraným prítlačným trámcom a hmotnosťou stohu rezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavná základňa tiež slúži ako podpera pre pílový vozík a tým eliminuje možnosť prípadných vibrácií, čo pozitívne prispieva na výslednú kvalitu rezu.
Pohyb pílového pásu je dosiahnutý prevodom s ozubeným a pastorkovým systémom, ktorý zaručuje nižší hluk rezacieho cyklu, výrazne znižuje vibrácie a umožňuje postup vždy plynulo a konštantne s nastaviteľnou rýchlosťou až 50 m / min. Umiestnenie posuvného vozíka prebieha vždy pod priamym dohľadom riadiacej jednotky stroja, ktorá pre zistenie polohy používa magnetický čítacie systém.
Stroj je štandardne vybavený 5/6 klieštinami s pneumatickým nastavením optimálneho prítlaku na základe druhu rezaného materiálu. Stroj je tiež vybavený špeciálnym programom pre soft-formingové a post-formingové rezy s maximálnym nastavením presahu predrezového kotúče na 45 mm. Ďalej je možné na KR vykonávať aj drážkovanie a vnútorné rezy.
Celé nárezové centrum je počítačovo riadené a ovládané prostredníctvom 15'' farebnej dotykovej obrazovky pre úplné automatické programovanie nárezových plánov s optimalizovaním pohybu príslušných osí (prítlačný trámec, pílová jednotka, bočné zarovnávač). Zároveň na základe výšky rezaného materiálu optimalizuje presah pílového kotúča pre dosiahnutie ideálneho rezného uhla a tým aj najvyššej kvality rezné hrany.