Skoč na obsah Skoč na menu


BRAS - drevoobrábacie stroje a zariadenia

Prisma EVO

 

EditiontypeSP_cv.jpg

Nárezové centrá výrobcu GIBEN prevyšujú tie najnáročnejšie kvalitatívne normy vďaka progresívnej technológii ECOTECH.
Je to dokonalá vysoko-efektívna špičková technológia, ktorá využíva poznatky o spotrebe energií pri výrobných procesoch, vďaka čomu nárezové centrá disponujú vysokým výkonom a sú šetrné k energiám čo umožňuje výrazne znížiť výrobné náklady.

Nárezové centrá výrobnej série Prisma EVO sú ideálne pre stolárske dielne a tiež pre malú až stredne veľkú nábytkársku výrobu. Vďaka svojej širokej škále konfigurácií môže kvantitatívne pokryť aj potreby výrobných kapacít výrobcov polotovarov z tabuľového materiálu. Model PRISMA EVO sa vyznačuje pokrokovými technologickými prevedeniami tak ako to už vyplýva z jeho názvu EVO – Evolution. Môže byť vybavený lineárnym motorom na magnetických pásoch pre posuv pílového vozíka  vykazujúci najvyššie kvalitatívne parametre porezu.

PRISMA EVO je tiež „zelená“ a šetrná k životnému prostrediu. Vďaka revolučnému „SET systému“ (technologický systém úspory energie), umožňuje použitie pohonu motora s 27% nižšou spotrebou elektrickej energie s rovnakým výkonom na 1 mm hrúbky zuba. Nižšia spotreba energie, ale rovnaký výkon na ostrie zuba! Extrémne tuhá konštrukcia zaisťuje ako statickú tak aj dynamickú stabilitu stroja. Masívne upínacie klieštiny zaisťujú vysokú stabilitu a  fixáciu dielcov počas procesu rezania a ich precízne polohovanie zabezpečuje systém enkóderov a kvalitných lineárnych vedení aj pre posunový trámec.

Žiaden motor na palube pílového vozíka, žiadne vibrácie vytvárané motorom na vozíku, lineárne vedenie pre všetky pohyby, maximálna prístupnosť, pohyblivý ovládací panel robí PRISMU EVO reálne jediným nárezovým centrom zahrňujúcim najvyššiu inováciu dostupnú na trhu a v neposlednom rade to všetko 100% vyrobené v Taliansku.